هزار متر مربع از اراضی ملی در صومعه سرا باز پس گرفته شد Reviewed by Momizat on . ˈابراهیم فرجیˈ عصر یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی با هماهنگی با مراجع قضایی و نیروی انتظامی طی دو عملیات توانستند این سرمایه ه ˈابراهیم فرجیˈ عصر یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی با هماهنگی با مراجع قضایی و نیروی انتظامی طی دو عملیات توانستند این سرمایه ه Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » هزار متر مربع از اراضی ملی در صومعه سرا باز پس گرفته شد

هزار متر مربع از اراضی ملی در صومعه سرا باز پس گرفته شد

هزار متر مربع از اراضی ملی در صومعه سرا باز پس گرفته شد

ˈابراهیم فرجیˈ عصر یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی با هماهنگی با مراجع قضایی و نیروی انتظامی طی دو عملیات توانستند این سرمایه های ملی تصرف شده را پس از بازپس گیری به حالت اولیه برگردانند.وی با اشاره به تلاش عوامل یگان حفاظت در پیشگیری از وقوع هرگونه تخریب با تصرف در حوزه استحفاظی این اداره افزود: با اقدامی ضربتی طی عملیات های رفع تصرف در مناطق لیف شاگرد و گوراب زرمیخ از توابع شهرستان صومعه سرا ، سه قطعه از اراضی ملی که اخیرا توسط افزادی محصور و تصرف شده بود؛ خلع ید و آثار و شواهد تصرف از آن ها منهدم شد.

فرجی از مشارکت و همکاری مردم و مسوولان به عنوان همیاران طبیعت قدردانی کرد و گفت: این همکاری همواره مشوق حافظان انفال و ماموران منابع طبیعی بوده است.

وی گفت: انتظار داریم ساکنان حاشیه جنگل ها و روستاهای همجوار با اراضی ملی و جنگلی در صورت مشاهده هرگونه تخریب ، تصرف و یا احتمال وقوع حریق مراتب را در اسرع وقت اطلاع دهند.

گیلان دارای ۵۶۵ هزار هکتار و ۲۵۴هزارهکتار مرتع است که تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی یکی از معضلات در این استان محسوب می شود.

تراکم زیاد جمعیتی و حاصلخیز بودن اراضی یکی از دلایل تصرف اراضی ملی توسط سودجویان است.

مبارزه با تصرف کنندگان اراضی ملی گاهی اوقات نیز با خطراتی همراه است و منابع طبیعی گیلان سه شهید در این راه داده که مرحوم ناصر پیروی سرجنگلدار اسبق ماسال از جمله این شهداست که توسط قاچاقچیان مثله شده بود.

با تشکیل یگان حفاظت در منابع طبیعی گیلان برخورد با متصرفان اراضی ملی به حالت جدی در آمده است.

شهرستان صومعه سرا در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 43

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا