معاون استاندارگیلان تاکیدکرد: لزوم بهره گیری از ظرفیت دستگاه های فرهنگی برای تبیین افتخارات دوران دفاع مقدس Reviewed by Momizat on . به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ محمد احمدی پورˈ روز دوشنبه در نشست هماهنگی ویژه برنامه های سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر افزود:در استفاده از ظرفیت های فرهنگی برای به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ محمد احمدی پورˈ روز دوشنبه در نشست هماهنگی ویژه برنامه های سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر افزود:در استفاده از ظرفیت های فرهنگی برای Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » معاون استاندارگیلان تاکیدکرد: لزوم بهره گیری از ظرفیت دستگاه های فرهنگی برای تبیین افتخارات دوران دفاع مقدس

معاون استاندارگیلان تاکیدکرد: لزوم بهره گیری از ظرفیت دستگاه های فرهنگی برای تبیین افتخارات دوران دفاع مقدس

معاون استاندارگیلان تاکیدکرد: لزوم بهره گیری از ظرفیت دستگاه های فرهنگی برای تبیین افتخارات دوران دفاع مقدس

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ محمد احمدی پورˈ روز دوشنبه در نشست هماهنگی ویژه برنامه های سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر افزود:در استفاده از ظرفیت های فرهنگی برای تبیین دوران دفاع مقدس غفلت شده و باید به این مهم، توجه بیشتری شود.

وی ادامه داد: انجام کارهای بزرگ فرهنگی در کشور مستلزم سرمایه گذاری و عزم ملی دستگاه های فرهنگی است.

معاون استاندار گیلان اظهار کرد: برخی مناسبت ها همچون آزادسازی خرمشهر و بازتاب آن در آن زمان در عرصه های داخلی و خارجی بی بدیل هستند و این رویداد ، قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران را به رخ کشاند.

وی فرهنگ حاکم بر جامعه ما را فرهنگ شفاهی دانست و گفت: فرهنگ شفاهی و تبیین دلاورمردی های رزمندگان و ایثارگران پسندیده است اما کافی نیست و نباید این فرهنگ شفاهی، موجب غفلت ما از برخی کارها شود.

احمدی پور بر ضرورت انجام کارهای فرهنگی همچون تئاتر، نمایش، فیلم ، کتاب و رسانه ها به ویژه رسانه های تصویری تاکید و تصریح کرد: برای نسلی که دوران دفاع مقدس را ندیده، بهره گیری از این نوع ادبیات و بازسازی صحنه های جنگ برای انتقال ارزش ها و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار موثرتر از فرهنگ شفاهی است.

وی عملیات بیت المقدس را حادثه بزرگی خواند که با الگوگیری از آن و بر اساس راهبرد درست، کارهای بزرگی در زمینه های اقتصادی، اشتغال، فرهنگی انجام می شود.

احمدی پور یادآور شد: حماسه آزادسازی خرمشهر فقط ارج نهادن عده ای خاص در روزی مشخص نیست ، بلکه باید از این فرصت و این حادثه بزرگ برای پایه گذاری در برنامه هایمان استفاده کنیم.

معاون استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش بر حضور فعال مدیران در جلسات و انجام کارهای کیفی تاکید و بیان کرد: جلسات بر اساس ضرورت تشکیل می شوند و حضور مدیران مربوطه در آن الزامی است.

وی با اشاره به ارزیابی مدیران بر اساس فعالیت ها و حضورشان در جلسات اضافه کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد و فرهنگ؛ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده، باید مطالبات فرهنگی را با تلاش و کار مضاعف به انجام برسانیم.

سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر در سال ۱۳۶۱ است.

 

 

http://www.choolab.ir/wp-content/uploads/2014/04/index.jpeg

http://www.choolab.ir/wp-content/uploads/2014/04/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D8%B1-300x198.jpg

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 74

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا