مبارزه با مگس میوه خوار در رودبار Reviewed by Momizat on . ˈسید محمد احمدیˈ روز دوشنبه در حاشیه بازدید از باغات زیتون منجیل در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در تماس تلفنی که با معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جها ˈسید محمد احمدیˈ روز دوشنبه در حاشیه بازدید از باغات زیتون منجیل در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در تماس تلفنی که با معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جها Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » مبارزه با مگس میوه خوار در رودبار

مبارزه با مگس میوه خوار در رودبار

مبارزه با مگس میوه خوار در رودبار

ˈسید محمد احمدیˈ روز دوشنبه در حاشیه بازدید از باغات زیتون منجیل در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در تماس تلفنی که با معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان داشتیم با اشاره به فصل گلدهی درختان زیتون، خواستار اختصاص کارت زرد و دیگر اقلام مبارزه با آفات مگس میوه خوار زیتون شدیم.

وی ادامه داد: از آنجایی که اقتصاد رودبار به زیتون وابسته است، شخصا با حضور در باغات زیتون بر نصب کارت های زرد و دیگر روش های مبارزه نظارت می کنیم.

فرماندار رودبار بر ضرورت عزم همگانی مبارزه با این آفت تاکید کرد و از مردم خواست برای مهار مگس میوه خوار زیتون همراه با کارشناسان جهاد کشاورزی، اقدامات لازم را انجام دهند.

شهرستان رودبار در ۶۷ کیلومتری جنوب مرکز استان گیلان، هشت هزار هکتار باغ زیتون دارد که حدود چهار هزار هکتار آن بارور است.

مگس میوه خوار زیتون یکی از مهمترین آفات زیتون است که با تغذیه از گوشت میوه، باعث ریزش میوه ها قبل از برداشت و کاهش کیفیت روغن زیتون می شود

 

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 43

دیدگاه (1)

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا