شبکه صالحین بسیج برای حفظ تفکر دینی سازماندهی شده است Reviewed by Momizat on . به گزارش ایرنا، سردار ˈهامون محمدیˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران رسانه های گروهی با بیان اینکه در بسیج به یک شبکه و تشکیلات برای حفظ عمق تفکر دینی نیاز اس به گزارش ایرنا، سردار ˈهامون محمدیˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران رسانه های گروهی با بیان اینکه در بسیج به یک شبکه و تشکیلات برای حفظ عمق تفکر دینی نیاز اس Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » شبکه صالحین بسیج برای حفظ تفکر دینی سازماندهی شده است

شبکه صالحین بسیج برای حفظ تفکر دینی سازماندهی شده است

شبکه صالحین بسیج برای حفظ تفکر دینی سازماندهی شده است

به گزارش ایرنا، سردار ˈهامون محمدیˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران رسانه های گروهی با بیان اینکه در بسیج به یک شبکه و تشکیلات برای حفظ عمق تفکر دینی نیاز است، افزودحیات بسیج وابسته به تفکر و اندیشیدن است که مبنای این اندیشه باید دینی و اعتقادی باشد.

به گفته وی شجره طیبه صالحین، اساسی ترین و وسیع ترین نظام تربیتی در بسیج است که شکل گرفته و اکنون تمامی قشرها و پایگاه ها در محلات در حلقه صالحین بسیج مشارکت دارند.

فرمانده سپاه قدس گیلان اظهار کرد: شبکه تربینی صالحین مسجد محور و روحانی محور است و این حلقه، طلایه داری علمی و اعتقادی بسیج را برعهده دارد.

سردار محمدی با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران برای اجرای منویات مقام معظم رهبری بسیج شده است، یادآور شد: بسیج ماموریتی است که در قانون اساسی برای سپاه به آن اشاره و تاکید شده است.

وی با یاد سه شهید حلقه صالحین به نام های سردار هدایت الله درویشوند فرمانده سپاه ناحیه رودبار ، طلبه شهیده زهرا دقیقی و شهید سیدمحمد علی فلاح عباسی اظهار کرد: پس از گذشت چهار سال با تشکیل جشنواره ای حلقه صالحین استان گیلان مورد تشویق قرار می گیرند.

وی در ادامه با اشاره به شعار امسال ˈاقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ بیان کرد: سپاه پاسداران در راستای تحقق این شعار به دنبال تقویت شغل های خانگی است تا با کاهش قیمت تمام شده کالاهای تولیدی رشد اقتصادی در کشور محقق شود.

سردار محمدی یادآورشد: به منظور تقویت اقتصاد مقاومتی در سال گذشته ۱۷۰میلیارد ریال به بنگاه های زودبازده کوچک گیلان از قبیل پرورش ماهی و پرورش مرغ از سوی سپاه پاسداران وام پرداخت شده و سعی می شود امسال نیز این کمک ادامه یابد.

معاون تربیت و آموزش بسیجیان سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه گفت: شبکه طیبه صالحین با استفاده از ظرفیت های علمی و معنوی موجبات ارتقای اعضای بسیج و آحاد مردم جامعه را فراهم می سازد.

ˈمحمدحسن حسن زاده فومنیˈ افزود: هدف از تشکیل شجره طیبه صالحین در بسیج تعالی معنوی ، توأم با رشد ایمان آگاهانه و بصیرت بسیجیان ، تعلیم و تربیت مدیران و مربیان شایسته و کارآمد در عرصه های مختلف تربیتی و فرهنگی ، تقویت باورهای دینی و توسعه اخلاق و رفتار اسلامی در میان آحاد مردم است.

وی اظهار داشت: بسجیان هرچند با دستان خالی ولی با ایمان قوی به مقابله با توطئه های دشمن می پردازند و تحت رهبری مقام معظم رهبری موجب پویایی فرهنگ تشیع در تنها کشور شیعه جهان می شوند.

حسن زاده با تشریح تشکیلات صالحین بسیج گفت: در نظام تربیتی بسیج یک سرگروه مسوولیت و هدایت یک گروه ۹تا ۲۱نفر را به عنوان حلقه خاص و مسوولیت و هدایت یک حلقه ۱۸ تا ۱۰۵نفری از مربیان بسیجی عادی را به عنوان حلقه عام بر عهده دارد.

وی افزود: ۱۸ناحیه در زمینه شبکه تربیتی صالحین در گیلان فعال هستند و این تشکیلات بصورت نظام مند با حفظ چارچوب بصورت مشارکتی فعالیت خود را ادامه می دهند.

وی تصریح کرد:بیش از هفت هزار سرگروه صالحین ، ۴۰۰مربی و ۴۰سرمربی در استان فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: سه شهید هدایت الله درویشوند، طلبه شهیده زهرا دقیقی و دانش آموز شهید بسیجی سیدمحمدعلی فلاح عباسی از استان گیلان اولین شهدای حلقه صالحین بسیج کشور بشمار می روند.

وی اظهارداشت: در اولین جشنواره شجره طیبه صالحین بسیج گیلان پس از شش سال فعالیت شبکه صالحین فردا با سخنرانی حجت الاسلام تویسرکانی نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در استان گیلان برگزار می شود و دراین جشنواره از۶۰سرمربی ،سرگروه ، فرماندهان و مسوولان نواحی ،حوزه و پایگاه های بسیح در گیلان تجلیل می شود.

وی یادآورشد: در این جشنواره افزون بر ۴۰۰ نفر از مربیان، سرگروه ها و مسوولان نواحی و حوزه های بسیج مورد تشویق قرار می گیرند.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 43

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا