ساخت سومین پایگاه امدادونجات کوهستان گیلان در رحیم آباد رودسرآغاز شد Reviewed by Momizat on . به گزارش ایرنا، رییس جمعیت هلال احمر رودسر در این مراسم با بیان اینکه این پایگاه در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و با زیر بنای 187متر مربع ساخته می شود اعتبار به گزارش ایرنا، رییس جمعیت هلال احمر رودسر در این مراسم با بیان اینکه این پایگاه در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و با زیر بنای 187متر مربع ساخته می شود اعتبار Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » ساخت سومین پایگاه امدادونجات کوهستان گیلان در رحیم آباد رودسرآغاز شد

ساخت سومین پایگاه امدادونجات کوهستان گیلان در رحیم آباد رودسرآغاز شد

ساخت سومین پایگاه امدادونجات کوهستان گیلان در رحیم آباد رودسرآغاز شد

به گزارش ایرنا، رییس جمعیت هلال احمر رودسر در این مراسم با بیان اینکه این پایگاه در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و با زیر بنای ۱۸۷متر مربع ساخته می شود اعتبار پیش بینی شده برای ساخت آن را سه میلیارد ریال اعلام کرد.

ˈحسام ستوده ˈگفت: در سالجاری از محل تملک دارائی ها ۴۲۰میلیون ریال برای اجرای این پروژه تخصیص یافته است.

به گفته وی، درصورت تامین اعتبار مناسب این پروژه ظرف مدت ۲۴ماه قابل افتتاح و بهره برداری خواهد بود.

بخشدار بخش رحیم آباد رودسر نیز در این مراسم با بیان اینکه ساخت این پایگاه در منطقه از الزامات بوده و هست بر ضرورت شتاب بخشی در روند اجرای پروژه تاکید کرد .

ˈنادر علی نیا ˈ از مسوولان جمعیت هلال احمر استان خواست علاوه بر شتاب در روند عملیات پروژه نسبت به تجهیز امکانات این پایگاه اهتمام لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه منطقه رحیم آباد از لحاظ موقعیت کوهستانی ، پراکندگی روستاها و جاذبه های گردشگری از جایگاه ویژه ای برخوردار است، اظهار کرد: با توجه به احتمال حوادث غیر مترقبه انتظار است پروژه یادشده در مدت زمان مشخص به بهره برداری برسد.

معاون امداد و نجات هلال احمر گیلان نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: پیش از این دو پایگاه امداد و نجات کوهستان یکی در منطقه شرق گیلان شهرستان املش و دیگری در منطقه ماکلوان ماسوله در غرب استان به بهره برداری رسیده بود.

ˈسیاوش غلامی ˈ با بیان اینکه تکمیل پروژه پایگاه امداد و نجات کوهستان رحیم آباد مستلزم حمایت مسوولان است، افزود: به مجرد افتتاح این پایگاه، امکانات و تجهیزات امدادی و خودرویی به منطقه گسیل خواهد شد.

وی، ساخت پایگاه امداد و نجات کوهستان در منطقه اشکور رحیم آباد را ضروری خواند و بیان داشت: با توجه به دوری بعد مسافت تا مرکز شهر مردم با افتتاح این پایگاه می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.

غلامی استان گیلان را پنجمین استان حادثه خیز کشور ذکر کرد و اضافه کرد: در گیلان وقوع هر حادثه ای امکان پذیر است که نمونه آن را در حوادث طبیعی مثلا در گم شدن کوهنوردان ،مشکلات دریایی و جاده ای شاهد هستیم.

وی پایگاه امداد و نجات کوهستان در روستای زیاز را یک پایگاه صرف یک منظوره ندانست و تصریح کرد: از این پایگاه علاوه بر امداد و نجات می تواند به عنوان مرکزی برای آموزش های تخصصی امداد و نجات کوهستان قرار گیرد و بطور قطع کاربرد دو منظوره خواهد داشت.

وی با بیان اینکه استان گیلان دهمین استانی است که از امکانات بالگرد در مواجهه با حوادث احتمالی برخوردار است، افزود: خوشبختانه بالگرد ویژه حوادث در استان مستقر است و هر زمانی

مشکلاتی حادث شود بالگرد هلال احمر به منطقه اعزام خواهد شد.

روستای زیاز اشکور در فاصله ۲۶کیلومتری مرکز بخش رحیم آباد رودسر واقع است.

بخش رحیم آباد حدود ۳۰هزار نفر جمعیت دارد.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 43

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا