زنان ایرانی با تاسی ازحضرت فاطمه(س)در تحقق منویات رهبری تلاش می کنند Reviewed by Momizat on . در این بیانیه که نسخه ای از آن روز یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت ، آمده است : نامگذاری روز ولادت ناب ترین گوهر آفرینش ، حضرت صدیقه طاهره ، فاطمه زهرا ( س ) ب در این بیانیه که نسخه ای از آن روز یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت ، آمده است : نامگذاری روز ولادت ناب ترین گوهر آفرینش ، حضرت صدیقه طاهره ، فاطمه زهرا ( س ) ب Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار ايران و جهان » زنان ایرانی با تاسی ازحضرت فاطمه(س)در تحقق منویات رهبری تلاش می کنند

زنان ایرانی با تاسی ازحضرت فاطمه(س)در تحقق منویات رهبری تلاش می کنند

زنان ایرانی با تاسی ازحضرت فاطمه(س)در تحقق منویات رهبری تلاش می کنند

در این بیانیه که نسخه ای از آن روز یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت ، آمده است : نامگذاری روز ولادت ناب ترین گوهر آفرینش ، حضرت صدیقه طاهره ، فاطمه زهرا ( س ) به نام روز زن ، بیانگر اوج احترام ، عزت ، شخصیت و کرامت زن در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.وی خاطرنشان کرد: بویژه در بخش محصولات دامی کشور، زمینه های مناسبی داریم و محصولات خوبی هم در سال در این بخش تولید و عرضه می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: در سال گذشته ۵۰ هزار تن واردات مرغ در کشور داشتیم در حالیکه هم اکنون ۷۰هزار تن ذخیره در این بخش وجود دارد و اگر برای تولید کنندگان شرایط خوبی فراهم شود، نه تنها نیازی به واردات مرغ نداریم بلکه می توانیم یکی از صادرکنندگان مرغ نیز باشیم.

وی تصریح کرد: ایران می تواند موقعیت خوبی در تولید مرغ در منطقه داشته باشد زیرا از ۱۰ میلیون تن تبادل مرغ در بازرگانی جهان، سه میلیون تن آن مربوط به کشورهای همسایه ایران است.

به گفته رکنی؛ هم اکنون انباشت تخم مرغ در کشور وجود دارد و در سال جاری یک هزار و ۵۸۰ تن تخم مرغ صادر شده و تا پایان سال این رقم می تواند به ۵۰ هزار تن نیز برسد.

وی ادامه داد: توان تجاری کشور ما در سال گذشته منهای هشت میلیارد دلار در تولیدات دامی بوده و این برای کشوری که این همه امکانات تولیدی دارد، تاسف برانگیز است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تجربه کشور در خودکفایی تولید گندم گفت: با این وجود، در سال گذشته هفت میلیون تن گندم به کشور وارد شده حال اینکه با داشتن زیرساخت های مناسب، می توانیم گام های بلندی در افزایش تولید گندم برداریم.

وی به استفاده بهینه از آب اشاره و بیان کرد: ۸۰ درصد کشورهای دنیا در اضطراب کم آبی قرار دارند و در قرن آینده، مشکل کم آبی در جهان اولویت مشکلاتی است که دولت ها با آن مواجهند.

رکنی خاطرنشان کرد: بارندگی متوسط ایران ۲۵۰میلی متر شامل یک سوم بارندگی دنیاست اما تبخیر کشور، سه برابر جهان است.

وی گفت: ۷۰ درصد این بارندگی ها هم در ۳۰ درصد مناطق جغرافیایی کشور است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: حیات کشاورزی به آب بستگی دارد و بهره برداری بهینه از آب نیز تکلیفی همگانی است.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از بخش کشاورزی، خواستار اتخاذ تدابیر درست و اصولی برای پشتیبانی از کشاورزی شد.

مرکز توسعه نوغانداری کشور روز یکشنبه با حضور مسوولان کشوری و استانی در رشت افتتاح شد.

حدود ۱۱ هزار هکتار مساحت توتستان های کشور است که هشت هزار هکتار آن در گیلان قرار دارد و این استان، ۶۰ درصد پیله تر ابریشم ایران و خراسان رضوی ۶۰ درصد نخ ابریشم را تولید می کنند.

پیله ابریشم تولید نوغانداران ایران در یک هزار و ۲۰۰ کارگاه سنتی ابریشم کشی تربت حیدریه و چهار کارخانه صنعتی استان های گیلان و خراسان رضوی به نخ ابریشم تبدیل می شود.

از ۵۰ هزار نوغاندار کشور، ۳۰ هزار نوغاندار گیلانی هستند.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 74

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا