رونمایی از قطار ابرمغناطیسی چین Reviewed by Momizat on . محققان چینی از نمونه اولیه خط حلقوی رونمایی کرده‌اند که امکان حرکت قطار ابرمغناطیسی با سرعتی بالغ بر 3000 کیلومتر در ساعت را فراهم می‌کند. به گزارش سرویس علمی خ محققان چینی از نمونه اولیه خط حلقوی رونمایی کرده‌اند که امکان حرکت قطار ابرمغناطیسی با سرعتی بالغ بر 3000 کیلومتر در ساعت را فراهم می‌کند. به گزارش سرویس علمی خ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » فن اوري اطلاعات » رونمایی از قطار ابرمغناطیسی چین

رونمایی از قطار ابرمغناطیسی چین

رونمایی از قطار ابرمغناطیسی چین

محققان چینی از نمونه اولیه خط حلقوی رونمایی کرده‌اند که امکان حرکت قطار ابرمغناطیسی با سرعتی بالغ بر ۳۰۰۰ کیلومتر در ساعت را فراهم می‌کند. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قطار شناور مغناطیسی یا مگ‌لو (MAGLEV) با ریل تماس نداشته و تنها با استفاده از نیروی الکترومغناطیسی در هوا شناور شده و به جلو هدایت می‌شود.

در حال حاضر سریعترین قطار مسافربری جهان، قطار مغناطیسی شانگهای (Shanghai Maglev) است که سال ۲۰۰۴ به بهره‌برداری رسید و سرعتی بالغ بر ۴۳۱ کیلومتر در ساعت دارد.

آسیا – بویژه کشورهای ژاپن و چین – شاهد توسعه نمونه‌های بسیار پیشرفته‌ای از قطارهای شناور مغناطیسی است، اما قطار ابرمغناطیسی (super-maglev) دستیابی به سرعت‌های بسیار بالاتر را امکان‌پذیر می‌کنند.

نخستین مسیر/ خط حلقوی (loop line) قطار ابررسانای مغناطیسی چین توسط محققان دانشگاه جیاوتانگ با موفقیت آزمایش شد.

این فناوری که توسط دکتر «دنگ ژیگانگ» سرپرست تیم تحقیقاتی این دانشگاه ابداع شده است، در مارس ۲۰۱۳ در نخستین آزمون حلقه مغناطیس ابررسانا در دمای بسیار بالا – بدون بسته بودن این محفظه لوله‌مانند – آزمایش شد.

اما در مرحله جدید تحقیقات، این خط حلقوی به شکل یک تونل کاملا بسته به قطر ۱۲ متر مورد آزمایش قرار گرفت که امکان حرکت سریعتر قطار را فراهم کرد.

با استفاده از یک لوله خلأ، محدودیت سرعت که ناشی از مقاومت اعمال شده توسط هوا بر قطار است، کاهش پیدا می‌کند.‌

چنین سیستم حمل‌و‌نقل خلأ (EET) امکان دستیابی به سرعت‌های بسیار بالا – بالغ بر ۳۰۰۰ کیلومتر در ساعت – را در آینده فراهم کرده و کاربرد نظامی یا فضایی خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

قطار1

 

قطار2

 

قطار3

 

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 74

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا