رها سازی بچه ماهیان استخوانی در رودخانه سفیدرود آستانه آغاز شد Reviewed by Momizat on . ˈحمیدرضا سلیمانیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه رها سازی بچه ماهیان استخوانی به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت، اظهار کرد:این بچه ماهیان ت ˈحمیدرضا سلیمانیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه رها سازی بچه ماهیان استخوانی به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت، اظهار کرد:این بچه ماهیان ت Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » رها سازی بچه ماهیان استخوانی در رودخانه سفیدرود آستانه آغاز شد

رها سازی بچه ماهیان استخوانی در رودخانه سفیدرود آستانه آغاز شد

رها سازی بچه ماهیان استخوانی در رودخانه سفیدرود آستانه آغاز شد

ˈحمیدرضا سلیمانیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه رها سازی بچه ماهیان استخوانی به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت، اظهار کرد:این بچه ماهیان توسط سه مرکز شهید بهشتی، شهید انصاری و مرکز سیاهکل تولید و در رودخانه سفیدرود این شهرستان رها سازی می شود.

وی ادامه داد: در این مدت یکصد میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی در رودخانه سفیدرود آستانه اشرفیه رها سازی خواهد شد.

سلیمانی حفظ ، احیا و بازسازی ذخائر ارزشمند دریای خزر را از اهداف مهم رها سازی بچه ماهیان استخوانی عنوان و اظهار کرد: رها سازی بچه ماهیان استخوانی در این شهرستان با همکاری شیلات، فرمانداری، بخشداری، محیط زیست، نیروی انتظامی صورت می گیرد.

وی همچنین با بیان اینکه در سال گذشته ۹۰ میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه سفیدرود این شهرستان رها سازی شده است، افزود: امسال با همکاری و حمایت فرمانداری و مسوولان شهرستان شاهد صید بیش از ۲۵ هزار قطعه از انواع ماهی مولد سفید از رودخانه سفیدرود این شهرستان بودیم که به مراکز تکثیر و پرورش ماهیان ارسال شده است.

وی گفت: صید این میزان ماهی سفید مولد نسبت به سال گذشته از نظر کمییت ۲۵ درصد و از نظر بچه ماهی تکثیری ۲۰ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۲۰ کیلومتر از مسیر رودخانه سفیدرود از شهرستان آستانه اشرفیه می گذرد، افزود: رودخانه سفیدرود یکی از بزرگترین رودخانه های منتهی به دریای خزر است .

وی گفت: این رودخانه یکی از زیستگاه های مهم ماهیان استخوانی و غضروفی است که جهت تخم ریزی و تکثیر به این رودخانه مهاجرت می کنند.

وی از شهروندان و ساحل نشینان آستانه ای خواست حین عملیات رهاسازی بچه ماهیان استخوانی در رودخانه سفیدرود این شهرستان با گروه های رهاسازی ماهیان همکاری کنند.

شهرستان آستانه اشرفیه در مرکز شرق گیلان دارای ۳۶کیلومتر سواحل دریایی است.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 43

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا