حدود چهار هزار تن کود شیمیایی بین کشاورزان لاهیجانی توزیع شده است Reviewed by Momizat on . ˈجسن پورمحمدی آهندانیˈ عصر پنجشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این میزان کود معادل 80 درصد انواع کودها شامل اوره، فسفاته و پتاسه است که بین زارعان و کشاورزان منطقه ˈجسن پورمحمدی آهندانیˈ عصر پنجشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این میزان کود معادل 80 درصد انواع کودها شامل اوره، فسفاته و پتاسه است که بین زارعان و کشاورزان منطقه Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » حدود چهار هزار تن کود شیمیایی بین کشاورزان لاهیجانی توزیع شده است

حدود چهار هزار تن کود شیمیایی بین کشاورزان لاهیجانی توزیع شده است

حدود چهار هزار تن کود شیمیایی بین کشاورزان لاهیجانی توزیع شده است

ˈجسن پورمحمدی آهندانیˈ عصر پنجشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این میزان کود معادل ۸۰ درصد انواع کودها شامل اوره، فسفاته و پتاسه است که بین زارعان و کشاورزان منطقه توزیع شده است.وی ادامه داد: ۹۸ درصد اراضی شالیزاری لاهیجان نشاء و در حدود ۶۰ درصد اراضی نیز عملیات وجین اول انجام شده است.

وی گفت: لاهیجان دارای ۲۳ هزار و ۸۱۶ هکتار اراضی شالیزاری است که از منابع مختلف آبی همچون سد سفیدرود، رودخانه های محلی و آب بندان ها به صورت تلفیقی تامین می شوند.

مدیر جهاد کشاورزی سیاهکل نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: از آغاز شش ماهه دوم سال گذشته تاکنون، دو هزار و ۴۵ تن کود شیمیایی بین کشاورزان این شهرستان توزیع شده است.

ˈبهزاد کوهستانیˈ افزود: این مقدار کود در زراعت برنج، گندم، جو، باغات فندوق و گردو و نیز سایر محصولات زراعی و باغی مورد استفاده قرار می گیرد.

شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در شرق استان گیلان واقع هستند.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 43

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا