جاسوسی سایبری هکرهای ایران از مقامات آمریکایی Reviewed by Momizat on . وال استریت ژورنال به نقل از شرکت امنیت سایبری iSight ادعا می کند که هکرهای ایران بر اساس برنامه ای سه ساله، از مقامات عالی رتبه ایالات متحده آمریکا و مقامات بین وال استریت ژورنال به نقل از شرکت امنیت سایبری iSight ادعا می کند که هکرهای ایران بر اساس برنامه ای سه ساله، از مقامات عالی رتبه ایالات متحده آمریکا و مقامات بین Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » جاسوسی سایبری هکرهای ایران از مقامات آمریکایی

جاسوسی سایبری هکرهای ایران از مقامات آمریکایی

جاسوسی سایبری هکرهای ایران از مقامات آمریکایی

وال استریت ژورنال به نقل از شرکت امنیت سایبری iSight ادعا می کند که هکرهای ایران بر اساس برنامه ای سه ساله، از مقامات عالی رتبه ایالات متحده آمریکا و مقامات بین المللی جاسوسی کرده اند.

وال استریت ژورنال به نقل از شرکت امنیت سایبری iSight بیان می کنند که این جاسوسی سایبری در ارتباط با جمع آوری اطلاعات در مورد تحریم های اقتصادی، جاسوسی اینترنتی از یک فرمانده چهار ستاره ارتش آمریکا و تلاش هایی مبنی بر گسترش سلاح های هسته ای می باشد.

آنها در ادامه گزارش خود اعلام داشتند که هکرهای ایرانی از طریق وب سایت های اجتماعی مانند فیس بوک و لینکدین با اهداف خود ارتباط برقرار کرده و آنها را برای دادن اطلاعات شخصی و کسب اطلاعات فریب داده اند.

این کمپین که ادعا می شود از سال ۲۰۱۱ مشغول به فعالیت است، همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد و اصولا بر روی اهداف آمریکایی و اسرائیلی در بخش های دولتی و خصوصی متمرکز شده است. همچنین مقامات ارشد سیاسی در کشورهایی مانند انگلستان، عربستان سعودی، سوریه و عراق نیز هدف این گروه از هکرها قرار گرفته اند.

این کمپین توسط محققان امنیتی و سایبری iSight کشف شده و ردیابی آنها بر سر این موضوع از شش ماه پیش آغاز شده است. گزارش iSight در اولین نگاه بیان می کند عملیات جاسوسی سایبری گسترده ای که علیه مقامات آمریکا توسط هکرهای ایران صورت پذیرفته، نشانگر توانایی بالای آنها برای انجام چنین حمله سایبری می باشد و اینکه آنها در طول این مدت، افراد کلیدی و رده بالا را هدف قرار داده اند. روشی که هکرهای ایرانی از آن بهره می برند در قالب جاسوس های اینترنتی چین بیان می شود.

بنا به این گزارش، هکرهای ایران شهرت بسیار زیادی در تخریب وب سایت های شرکت ها و شبکه های کامپیوتری، به خصوص بانک های ایالات متحده، نیروی دریایی ایالات متحده و شرکت های انرژی خاورمیانه دارند. اما تاکتیک های اینترنتی مخفیانه آنها کمتر قابل فهم می باشد.

این در حالیست که  مقامات ایرانی بیان می کنند هیچ نقشی در حوادث هک علیه ایالت متحده در گذشته ندارند و آنها را تکذیب می کنند.

منبع : سایبر بان

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 74

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا