برنامه موشکی ایران هرگز در گروه «۱+۵» بررسی نشده است Reviewed by Momizat on . مسکو تاکید کرد برنامه موشکی ایران هرگز در گروه «1+5» بررسی نشده است/آمریکا کارشکنی می کند وزیر امور خارجه روسیه با انتقاد از کارشکنی‌های آمریکا برای تحقق توافقا مسکو تاکید کرد برنامه موشکی ایران هرگز در گروه «1+5» بررسی نشده است/آمریکا کارشکنی می کند وزیر امور خارجه روسیه با انتقاد از کارشکنی‌های آمریکا برای تحقق توافقا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » برنامه موشکی ایران هرگز در گروه «۱+۵» بررسی نشده است

برنامه موشکی ایران هرگز در گروه «۱+۵» بررسی نشده است

برنامه موشکی ایران هرگز در گروه «۱+۵» بررسی نشده است

مسکو تاکید کرد
برنامه موشکی ایران هرگز در گروه «۱+۵» بررسی نشده است/آمریکا کارشکنی می کند

وزیر امور خارجه روسیه با انتقاد از کارشکنی‌های آمریکا برای تحقق توافقات ژنو، تاکید کرد که برنامه موشکی ایران هرگز در چارچوب مذاکرات گروه «۱+۵» مطرح نشده و جزو توافقات ژنو در زمینه حل و فصل برنامه هسته‌ای ایران نیز قرار ندارد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه شب گذشته در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان «راشا تودی» روسیه اعلام کرد که برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران هرگز موضوع مذاکرات در چارچوب مذاکره کنندگان گروه «۱+۵» در زمینه برنامه هسته‌ای ایران قرار نداشته است.

لاوروف در عین حال تاکید کرد: نه تنها این مسئله هرگز در گروه ۱+۵ مطرح نشده، بلکه حتی بخشی از توافقاتی که در چارچوب حل و فصل برنامه هسته‌ای ایران که در ماه نوامبر در ژنو بدست آمده هم نیست.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه با یادآوری اینکه، توافقات هسته‌ای ژنو بین ایران و گروه ۱+۵ بسیار شفاف هستند، افزود: «علت عدم موفقیت در تحقق این توافقنامه آن است که طرف آمریکایی مسئله عدم گسترش را مطرح کرده است و به همین دلیل این خطر وجود دارد که همه تلاش‌ها بر باد برود.»

لازم به یادآوری است که در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ در ژنو توافقاتی بین نمایندگان ایران و گروه ۱+۵ در خصوص رعایت محدودیت هایی در برنامه هسته‌ای ایران در ازای توقف تدریجی تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه تهران صورت گرفت. این توافقات قرار شده تا ظرف ۶ ماه به مرحله اجرا درآیند.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 74

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا