انگلیس: سفر «گس» به ایران گامی در جهت بهبود روابط تهران و لندن است Reviewed by Momizat on . لندن - ایرنا - یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس سفر امروز سایمون گس مدیرکل سیاسی وزارت خارجه این کشور را به ایران «مرحله بعدی» در بهبود تدریجی روابط دو کشور خواند. لندن - ایرنا - یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس سفر امروز سایمون گس مدیرکل سیاسی وزارت خارجه این کشور را به ایران «مرحله بعدی» در بهبود تدریجی روابط دو کشور خواند. Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » انگلیس: سفر «گس» به ایران گامی در جهت بهبود روابط تهران و لندن است

انگلیس: سفر «گس» به ایران گامی در جهت بهبود روابط تهران و لندن است

انگلیس: سفر «گس» به ایران گامی در جهت بهبود روابط تهران و لندن است

لندن – ایرنا – یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس سفر امروز سایمون گس مدیرکل سیاسی وزارت خارجه این کشور را به ایران «مرحله بعدی» در بهبود تدریجی روابط دو کشور خواند.

به گزارش ایرنا، این سخنگو عصر دوشنبه گفت: ˈسایمون گسˈ مدیرکل سیاسی وزارت خارجه امروز برای دیدار با مقامات ارشد ایرانی در تهران به سر می برد.

وی افزود: در پی سلسله دیدارها و سفرهای موفق ˈایجی شارماˈ کاردار غیرمقیم انگلیس به ایران، دیدار سایمون گس از تهران مرحله بعدی در رویکرد گام به گام برای بهبود روابط دو کشور می باشد.

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس اظهارداشت: سایمون گس در جریان دیدار از تهران، گفت و گوهایی را با همتایان ایرانی خود در مورد مسائل مختلف دوجانبه و بین المللی انجام می دهد.

سایمون گس سفیر اسبق انگلیس در تهران، هم اکنون نماینده وزارت خارجه این کشور در گروه ۱+۵ می باشد.

بر اساس گزارش منابع خبری در لندن، سفر مدیرکل سیاسی وزارت خارجه انگلیس به تهران یک روزه خواهد بود.

ایران و انگلیس از اواسط سال گذشته روند گام به گام بهبود روابط دو جانبه را آغاز کردند که تعیین کاردار غیرمقیم توسط دو کشور، سفر متقابل این کارداران به تهران و لندن و در نهایت حذف حافظ منافع و آغاز روابط مستقیم میان دو کشور از جمله نتایج این روند بوده است.

انتهای پیام /

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 74

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا