افزایش نرخ سوخت قیمت تمام شده محصولات کشاورزی را تحت تاثیر قرار میدهد Reviewed by Momizat on . مسعود اسدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره دلایل تاثیر افزایش نرخ سوخت بر محصولات کشاورزی،افزود: کشاورزی به دلیل گستره کاری از جمله بخش های مسعود اسدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره دلایل تاثیر افزایش نرخ سوخت بر محصولات کشاورزی،افزود: کشاورزی به دلیل گستره کاری از جمله بخش های Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » افزایش نرخ سوخت قیمت تمام شده محصولات کشاورزی را تحت تاثیر قرار میدهد

افزایش نرخ سوخت قیمت تمام شده محصولات کشاورزی را تحت تاثیر قرار میدهد

افزایش نرخ سوخت قیمت تمام شده محصولات کشاورزی را تحت تاثیر قرار میدهد

مسعود اسدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره دلایل تاثیر افزایش نرخ سوخت بر محصولات کشاورزی،افزود: کشاورزی به دلیل گستره کاری از جمله بخش هایی است که برای تولید انواع محصولات به مصرف حامل های انرژی زیادی نیاز دارد.

وی معتقد است: حتی اگر نرخ حامل های انرژی مورد نیاز بخش کشاورزی افزایش نیابد، رشد نرخ بنزین، گازوئیل و گاز بلحاظ ضرورت بهره گیری از شبکه حمل و نقل برای جابه جایی و توزیع این محصولات؛ نرخ اقلام مختلف کالاهای کشاورزی برای مصرف کنندگان رشد خواهد یافت.

وی اظهار داشت: تغییرات نرخ سوخت علاوه بر بخش حمل و نقل کشاورزی، هزینه تمام شده تولید محصولاتی چون دام و طیور، شیلات، صنایع تبدیلی و تکمیلی و همچنین فرآورده های لبنی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و سبب افزایش قیمت این کالاها خواهد شد.

رئیس هیات مدیره مجمع ملی تشکل های کشاورزی معتقد است: افزایش نرخ سوخت به ویژه بنزین می تواند تا حدی از قاچاق این محصول و کاهش آلودگی های زیست محیطی جلوگیری کند، اما سبب افزایش هزینه های تمام شده تولید و حمل و نقل و جابه جایی محصولات کشاورزی و در نهایت خسارت مصرف کنندگان نهایی می شود.

اسدی پیش بینی کرد: افزایش نرخ سوخت ناشی از اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها، می تواند احتمال رشد حدود ۱۰ درصدی قیمت محصولات کشاورزی را در پی داشته باشد.

وی تاکید کرد: در راستای اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها لازم است دولت با تخصیص یارانه مناسب به بخش کشاورزی از وارد شدن خسارات بیشتر به تولیدکنندگان جلوگیری کند.

این کارشناس بخش کشاورزی، گفت: همچنین دولت باید با تعیین نرخ های دستوری و نظارت مستمر از افزایش قیمت محصولات در بازار جلوگیری کند تا مصرف کنندگان نهایی نیز به دلیل سوء استفاده دلالان و واسطه گران متضرر نشوند.

 

منبع:ایرنا

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 43

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا