اعلام نتایج نهایی انتخابات افغانستان Reviewed by Momizat on . رئیس کمیسیون مستقل انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از کشیده شدن این انتخابات به دور دوم خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از منابع محلی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از کشیده شدن این انتخابات به دور دوم خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از منابع محلی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اعلام نتایج نهایی انتخابات افغانستان

اعلام نتایج نهایی انتخابات افغانستان

اعلام نتایج نهایی انتخابات افغانستان

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از کشیده شدن این انتخابات به دور دوم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از منابع محلی افغان، یوسف نورستانی، رئیس کمیسیون انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان اعلام کرد، عبدالله عبدالله ۴۵ درصد آرا را در این انتخابات به خود اختصاص داده و اشرف غنی احمدزی نیز با به دست آوردن ۳۱٫۶ درصد آرا به عنوان رقیب عبدالله به دور دوم راه یافته است.

 

بر اساس نتیجه اعلام شده از سوی این کمیسیون، هیچ یک از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری موفق به کسب آرای لازم برای پیروزی در دور اول نشدند و به این ترتیب انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود.

 

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات امروز (پنج‌شنبه) در نشست خبری در کابل گفت که دور دوم انتخابات ریاست جمهوری با چند روز تاخیر و در تاریخ ۲۴ ماه خرداد برگزار می‌شود.

 

این دومین بار است که انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان به دور دوم کشیده می‌شود. در انتخابات سال ۱۳۸۹ نیز انتخابات میان حامد کرزای و عبدالله عبدالله به دور دوم کشیده شد اما عبدالله از شرکت در دور دوم انصراف داد.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 74

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا