استاندار گیلان: در سال مدیریت جهادی باید مشکل اشتغال برطرف شود Reviewed by Momizat on . به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمدعلی نجفیˈ روز یکشنبه در مراسم افتتاح مرکز توسعه نوغانداری گیلان در رشت تاکید کرد:درسالی که مقام معظم رهبری آن را مدیریت جهادی نامید به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمدعلی نجفیˈ روز یکشنبه در مراسم افتتاح مرکز توسعه نوغانداری گیلان در رشت تاکید کرد:درسالی که مقام معظم رهبری آن را مدیریت جهادی نامید Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » استاندار گیلان: در سال مدیریت جهادی باید مشکل اشتغال برطرف شود

استاندار گیلان: در سال مدیریت جهادی باید مشکل اشتغال برطرف شود

استاندار گیلان: در سال مدیریت جهادی باید مشکل اشتغال برطرف شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمدعلی نجفیˈ روز یکشنبه در مراسم افتتاح مرکز توسعه نوغانداری گیلان در رشت تاکید کرد:درسالی که مقام معظم رهبری آن را مدیریت جهادی نامیده اند، باید حداکثر اشتغال در استان ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی استان بیکاری است و بسیاری از ناهنجاری های استان نیز به بیکاری ارتباط پیدا می کند، افزود: متاسفانه در یک دهه اخیر، ظرفیت های اشتغال و تولید در استان به یک هشتم کاهش یافته و در هر سال ۱۱ تا ۱۲درصد کاهش داشته است.

استاندار گیلان بیان داشت: با بررسی هایی که انجام شده، گیلان در بخش اشتغال جزو چند استان آخر محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه استان متاسفانه بخش وسیعی از اشتغال در بخش کشاورزی را از دست داده، یادآور شد: نوغانداری از جمله صنایعی بود که بخشی از اشتغال استان را تامین می کرد.

وی تصریح کرد: در سال ۱۳۷۹ ، گیلان بالاترین رقم تولید و شکوفایی در بخش صنعت ابریشم را داشته که باید تلاش کنیم به این رقم برگردیم و صنعت نوغان را احیاء کنیم .

مقام عالی دولت در استان گیلان به رشد صنعت ابریشم اشاره کرد و گفت: این صنعت هرچه رشد پیدا کند، به کشاورزی ضربه نمی زند و می تواند به امر اشتغال نیز کمک کند.

نجفی به شالیکاران در زمینه استفاده بهینه از آب کشاورزی توصیه کرد و اظهار داشت: برغم اینکه بارش های خوبی در اواخر سال گذشته و امسال داشته ایم ، ولی میزان ذخیره آب سد سفیدرود بسیار کم است.

وی همچنین به اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها اشاره و خاطرنشان کرد: ذخیره سازی خوبی در استان انجام شده و آرامش خوبی در استان حاکم شده که این آرامش و امید، طی سال های اخیر بی نظیر است.

نجفی با اعلام اینکه استان گیلان برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها آماده می شود، افزود: دولت با شیب ملایم، قیمت برخی خدمات را افزایش می دهد و از این بابت نباید مردم نگرانی داشته باشند.

مرکز توسعه نوغانداری کشور روز یکشنبه با حضور مسوولان کشوری و استانی در رشت افتتاح شد.

حدود ۱۱ هزار هکتار مساحت توتستان های کشور است که هشت هزار هکتار آن در گیلان قرار دارد و این استان، ۶۰ درصد پیله تر ابریشم ایران و خراسان رضوی ۶۰ درصد نخ ابریشم را تولید می کنند.

پیله ابریشم تولید نوغانداران ایران در یک هزار و ۲۰۰ کارگاه سنتی ابریشم کشی تربت حیدریه و چهار کارخانه صنعتی استان های گیلان و خراسان رضوی به نخ ابریشم تبدیل می شود.

از ۵۰ هزار نوغاندار کشور، ۳۰ هزار نوغاندار گیلانی هستند.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 74

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا