آب سد سفیدرود از غروب شنبه هفته آینده رهاسازی می شود Reviewed by Momizat on . به گزارش ایرنا، ˈسیف الله آقابیگیˈ روز پنجشنبه در هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان رشت افزود در زمان حاضر، 920 میلیون مترمکعب آب در سد سفیدرود ذخیره سازی ش به گزارش ایرنا، ˈسیف الله آقابیگیˈ روز پنجشنبه در هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان رشت افزود در زمان حاضر، 920 میلیون مترمکعب آب در سد سفیدرود ذخیره سازی ش Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » آب سد سفیدرود از غروب شنبه هفته آینده رهاسازی می شود

آب سد سفیدرود از غروب شنبه هفته آینده رهاسازی می شود

آب سد سفیدرود از غروب شنبه هفته آینده رهاسازی می شود

به گزارش ایرنا، ˈسیف الله آقابیگیˈ روز پنجشنبه در هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان رشت افزود

در زمان حاضر، ۹۲۰ میلیون مترمکعب آب در سد سفیدرود ذخیره سازی شده است .

وی با بیان این که سد سفیدرود جایگزین ندارد ، اظهار کرد : سد سفیدرود سرمایه استان گیلان است که بایستی حفظ شود.

وی ادامه داد : بارش در استان گیلان در سال زراعی ۹۲ و ۹۳ که هفت ماه و سه روز گذشته ، حدود ۹ تا ۲۰ درصد افزایش ، اما جریان آورد در حوزه سفیدرود، ۲۷ درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گیلان خاطر نشان کرد: بر این اساس نسبت به سال گذشته، ۱۴ درصد کاهش ذخیره آب در سد سفیدرود داریم.

وی با بیان این که در این شرایط بایستی برنامه منابع و مصارف آب تنظیم شود ، تصریح کرد : نوبت بندی آب برای کشاورزان بایستی به شیوه ای انجام شود که کشاورزی آسیب نبیند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با تاکید بر ضرورت صرفه جویی در آب برای کار کشاورزی تصریح کرد : برنامه نوبت بندی مشکل کشاورزی را مرتفع می کند.

وی با اشاره به صدور مجوزهایی برای حفر چاه برای کار کشاورزی اظهار کرد : بر اساس آخرین آمار آب منطقه ای گیلان ، تاکنون مجوز برای ۱۱ هزار و ۷۰۰ حلقه چاه صادر شده است.

وی با بیان این که در فصل زراعی بارش باران نیز خواهیم داشت ، یادآور شد : از یک هزار و ۱۷۰ میلی متر بارش در طول سال حدود ۲۲۰ میلی متر در همین فصل می بارد که امیدبخش است.

وی بیان داشت : کشاورزی در سال زراعی جاری در استان گیلان نسبت به سال های سخت شرایط بهتری دارد ، اما نسبت به سال های پرآبی ، آب کمتری داریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گیلان با اشاره به آمار خوب جهادکشاورزی گیلان تصریح کرد : بر اساس آمار جهادکشاورزی گیلان تاکنون، کار شخم در ۷۰ درصد شالیزارهای شهرستان رشت انجام گرفته است.

آقا بیگی بیان داشت : استخر آبندان با اولویت آب زراعی با قرارداد اجاره پنج ساله در اختیار شوراها و دهیاری های علاقمند قرار داده می شود .

هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان رشت روز پنجشنبه با حضور ˈسیف الله آقا بیگیˈ مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان و ˈجمشید طالبیˈ مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان به ریاست ˈاسماعیل حاجی پورˈ رییس شورای اسلامی شهرستان رشت برگزار شد

 

منبع:ایرنا

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 43

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامي حقوق مادي و معنوي محفوظ است ، طراحي و پشتيباني توسط كوثر وب| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا